Intézeti tevékenységünk
A Pedagógiai Intézet - a volt PIHGY - munkatársai az elmúlt 18 évben számos, kerületen kívül is elismert rendezvénnyel, kb. 40 kiadvánnyal, különböző szakmai anyagokkal és előadásokkal segítették a pedagógusok munkáját. Ötleteikkel, programjaikkal gazdagították a kerület oktatási és kulturális életét.
Szaktanácsadóink kiemelt feladatként kezelik a tehetséges, ill. a hátrányos helyzetű tanulók felkarolását.
A volt Pedagógiai Intézet és Helytörténeti GYűjtemény - a Délpesti TIOK konzorciumvezető intézményeként - az elsők között segítette az országban a kompetenciaalapú oktatás bevezetését. Munkatársaink nagy odaadással vállalták a közép-magyarországi intézmények mentorálását, támogatták az adaptációs munkát, közreműködtek a kompetenciaalapú oktatás elterjesztésében, pályázatok írásában.
CD-kiadványokat, kerületi tablókat szerkesztettünk, interaktív foglalkozásokat szerveztünk. Könyvekkel, kiadványokkal és a kerületi intézmények iskolaválasztási programjainak összehangolásával segítettük a szülők iskolaválasztását.
Folyamatosan kapcsolódunk be a kerületi innovációs munkába is, hogy kerületünk lakói európai színvonalú, kellemes környezetben élhessenek. Rendszeresen szervezünk a környezetvédelemmel kapcsolatban konferenciákat, programokat, kiadványokat adunk ki pedagógusoknak, szülőknek, tanulóknak egyaránt.
Mérésekkel, mérőanyagok megalkotásával segítjük az iskolák oktatási színvonaljavítását, az óvoda-iskola átmenet megkönnyítését.
Szakszerű segítséget nyújtunk a kutatásokhoz, szakdolgozatok írásához. Tankönyvkiadókkal való kapcsolataink folyamatosak, segítségükkel végezzük - minden évben - a tankönyvek és taneszközök bemutatóját.
A Pedagógiai Intézet munkatársai az elmúlt években nagy erőfeszítéseket tettek saját szakmai fejlődésükért is (egyetemi és szakirányú képzéseken vettek részt) azért, hogy eredményesebben segíthessék a hozzájuk fordulókat.
Munkánkat 2009-ben - a kerületi önkormányzat - a „MŰVELŐDÉSÉRT” díj kitűntetéssel köszönte meg.
|