2009/02 - Konferencia a tehetséggondozásról
Hogyan segítheti a gyermekvédelem és más segítő munkaközösség a tehetség kibontakoztatását? címmel 2009. február 5-én rendezett konferenciát a kerületi Pedagógiai Intézet és Helytörténeti Gyűjtemény a Kondor Béla Közösségi Házban.
Madár Ildikó, a Pedagógiai Inézet és Helytörténeti Gyűjtemény segítő munkacsoportjának a vezetője nyitotta meg a konfernciát, melynek mottója Albert Einstein idézet volt: "A lényeg az, hogy mindig kérdezz. Nem véletlenül kaptad a kínáncsiságodat."
A fórum megnyitója után Erdélyi László, a városüzemeltetési, intézményirányítási és koordinációs iroda vezetője mondott beszédet.
Ezt követően Hogyan segítheti a gyermekvédelmi szakember a tehetséges tanulókat? címmel Csermely Péter professzor, a Nemzeti Tehetségsegítő Tanács elnöke tartott tájékoztatót Országgyűlés megbízásából összeállított Nemzeti Tehetség Programról.
Maadadiné Borbély Mária, pedagógiai és közoktatási szakértő a tehetséges tanulók jellemzői, magatartási problémák, alulteljesítés okairól, valamint a tehetségazonosítás lehetőségeiről (kérdőívek, önismereti tesztek) tartott előadást.
Nagy Sándorné, fejlesztőpedagógus az alulteljesítés megszüntetése érdekében tett pszichodinamikai beavatkozásokról, és preventív tevékenységekről beszélt.
A kerületi iskolai tehetséggondozásról Jámbrik Mihályné, az igazgatóhelyettesi munkaközösség vezetője számolt be.
Az első osztályos megismerő munka lépései és az egyénre szabott minőségi fejlesztés lehetőségeinek bemutatása a Paletta program tükrében címmel Patakfalvi Attiláné, tehetséggondozó szakértő tartott előadást.
„Talentum Napok” - kerületi rendezvényeinek rendszeréről Kalmárné Takács Erzsébet, közoktatási szakértő beszélt.
Lőke Józsefné, a Roma és hátrányos helyzetű munkaközösség vezetője az iskolasegítő címmel a Junior Achievment (JAM) és a Norvég pályázatot ismertette.
Végül Frank Gabriella, a Pedagógiai Intézet és Helytörténeti Gyűjtemény igazgatója zárszavával fejeződött be a konferencia.
A konferencia részletes programja itt olvasható>>
|