Erkel Ferenc verseny
2010.09.17. 21:36
A XVIII. kerületi Pedagógiai Intézet és Helytörténeti Gyűjtemény ének-zene munkaközössége kerületi Erkel Ferenc Műveltségi Csapatversenyt és Énekes Találkozót szervezett 2010. április 16-án az Pestszentimrei közösségi Házban.
Bánki Gábor ének-zene munkaközösség vezetője a lelke és motorja az immár hagyományosan megrendezett kerületi zenei versenynek, melyen általános és középiskolás diákok (5-12. évfolyam) vesznek részt.
Minden évben más–más témakörben hirdeti meg a XVIII. kerületi Pedagógiai Intézet és Helytörténeti Gyűjtemény ének-zene munkaközössége a versenyt.
Ezúttal Erkel Ferenc szültésének 200. évfordulója, a jubileumi emlékév adta az apropóját a Erkel Ferenc Műveltségi Csapatverseny és Énekes Találkozónak, melyen nyolc kerületi iskola diákjai vettek részt. Ezt megelőzően egy közös operalátogatáson vettek részt, amelyen – a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében - megtekintették Erkel Ferenc: Dózsa György című operáját.
A versenyen iskolánként öt fős csapatok mérték össze zenetörténelmi, zeneirodalmi, korismereti tudásukat, zenei fölkészültségüket és éneklési képességeiket valamint ügyességüket. Különböző feladattípusokon keresztül történt a megmérettetés (keresztrejtvény, kvízjáték, activity, puzzle, zenefölismerés, rajz, Erkel-dallamok éneklése), de volt közös éneklés is (Erkel: Szózat, Hazám, hazám…, és zárásként a Himnusz).
A programban szerepelt a kerületi informatikai verseny legjobb – szintén az Erkel évhez kötődő – számítógépes produkcióinak megtekintése, majd ünnepélyes eredményhirdetés, valamint az ez alkalomra készült díszoklevelek és az értékes ajándékcsomagok átadására. A csapatok korábban egységes felkészülési anyagot kaptak. A csapatok a teremben lévő asztaloknál foglaltak helyet (üdítő és „rágcsálnivalók” társaságában), a pedagógusok a színpadon elhelyezett asztaloknál.
A nagyon magas elérhető pontszámok (220) miatt több csapat teljesítménye igen közel volt egymáshoz, csupán 1-2 pontos különbség mutatkozott köztük. Mivel voltak szubjektív pontok is (rajz, éneklés), ezért a zsűri úgy döntött, hogy a nagyon közeli pontszámokat elért csapatokat – az igazságosság kedvéért - azonos helyezettségbe sorolja.
Így a következő eredmények születtek:
1. helyezet: Karinthy Frigyes Gimnázium, Szent Lőrinc Katolikus Általános Iskola, Kondor Béla Általános Iskola, Ady Endre Utcai Általános Iskola
2. helyezet: Vajk-sziget Általános Iskola, Csontváry Kosztka Tivadar Általános és Alternatív Iskola, Gulner Gyula Általános Iskola
3. helyezett: I.sz. Etalonsport Általános és Sportiskola
A zsűri tagja volt: Simonitsné Fülöp Edit ének-zene tanár és Dávid Eszter – zongoraművész, a Dohnányi Ernő Zeneiskola tanára.
Forrás: Városkép
|